1. Merhaba!

Bu anket mali baskıların haberciliğe olan etkilerini ölçmeyi amaçlıyor. Bu bilgileri paranın haberciliği nasıl etkileyip etkilemediğini ölçmek ve gazetecilerin özgürlüklerinin ve kendilerinin daha iyi korunmasını sağlamak için kullanacağız. Bu bağlamda gazetecilerin anlatacakları önemli hikayelerinin olduğuna ve bunun duyulması gerektiğine inanıyoruz.

Bu anket, openDemocracy IP adresinize veya coğrafi konumunuza erişemeyecek şekilde tasarlandı ve vereceğiniz bilgiler anonim olarak kalacak. Sağladığınız bilgiler şifrelenmiş sunucularda depolanacak ve openDemocracy’a ait olacak. Aksini belirtmediğiniz sürece, vereceğiniz bilgileri ve ekleyeceğiniz belgeleri sıkı bir gizlilik içerisinde değerlendireceğiz.
 
Bu araştırmanın daha yararlı olabilmesi için, sizin açınızdan bir sorun teşkil etmiyorsa, sizinle iletişime geçmek isteriz. Bu nedenle iletişim bilgilerinizi aşağıya yazmanızı rica ederiz. Eğer anonim olarak iletişim kurmak isterseniz söz konusu bölümlere openmedia@opendemocracy.net, PGP fingerprint: 665E EBD6 3CF6 D734 CE4D 5497 39A4 7083 6EC8 8D30 yazmanız yeterli olacaktır. İletişim bilgilerinizi vermeniz ile ilgili bir zorunluluk bulunmadığını belirtmek isteriz. 

Anketi aklınızda olan veya son beş yıl içinde yapmış olduğunuz işleri gözönünde bulundurarak doldurabilirsiniz. Bu konuda bize bilgi vermeniz yeterlidir. Serbest çalışıyor olabilir veya bir kurumda bir pozisyona sahip olabilirsiniz. Bizim için sadece fikirleriniz önemlidir. 

OpenDemocracy Birleşik Krallık'ta, yasal ve mali yargımızdaki veri koruma yasalarına tabidir.

Lütfen bu anketi bir kereden fazla doldurmayınız.
Katkınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
 
14% of survey complete.

T